MARKALAŞTIRMA

BRANDiNG

BRANDiNG

Marka, tanımı gereği, bir şirketin, şirkete ait olduğu kolayca tanımlanabilen bir ad, sembol veya tasarım oluşturduğu bir pazarlama uygulamasıdır. Bu, bir ürünün tanımlanmasına ve diğer ürün ve hizmetlerden ayırt edilmesine yardımcı olur. Markalaşma önemlidir, çünkü sadece tüketiciler üzerinde unutulmaz bir izlenim bırakan değil, müşterilerinizin ve müşterilerinizin şirketinizden ne bekleyeceklerini bilmelerini sağlar.Kendinizi rakiplerden ayırmanın ve sunduğunuz şeyi açıklamanızın daha iyi bir seçim olmasını sağlayan bir yöntemdir. Markanız, bir işletme olarak kim olduğunuzu ve nasıl algılanmak istediğinizi gerçek bir temsili olarak inşa edilmiştir.

 

Reklam, müşteri hizmetleri, promosyon ürünleri, itibar ve logo gibi bir markayı geliştirmek için kullanılan birçok alan var. Bu öğelerin tümü, benzersiz ve (umarım) dikkat çekici bir profesyonel profil oluşturmak için birlikte çalışır.

 

Markalama Neden Önemli?

Markalaşma, şirketiniz üzerindeki genel etkilerinden dolayı bir işletme için kesinlikle çok önemlidir. Markalaşma, insanların markanızı algılayışını değiştirebilir, yeni işler başlatabilir ve marka bilincini artırabilir.

 

Marka Tanıma Alır

Bir iş için markalaşmanın en önemli nedeni, bir şirketin nasıl tanındığını ve tüketiciler tarafından tanındığını ortaya koymasıdır.Logo, esas olarak şirketin yüzü olduğu için, özellikle bu faktör söz konusu olduğunda, markalaşmanın en önemli unsurudur. Bu nedenle, profesyonel bir logo tasarımının güçlü ve kolay bir şekilde akılda kalıcı olması ve ilk bakışta bir kişi hakkında bir izlenim bırakması gerekir. Basılı promosyon ürünleri, bunu aşmanın bir yoludur.

 

Marka, İş Değerini Artırıyor

Markalaşma gelecekteki işlerini oluşturmaya çalışırken önemlidir ve güçlü bir şekilde kurulmuş bir marka, şirkete sektörde daha fazla kaldıraç vererek iş değerini artırabilir. Bu, pazarda sağlam bir yer alması nedeniyle onu daha cazip bir yatırım fırsatı haline getirmektedir.

 

Markalaşma Yeni Müşteriler Yaratıyor

İyi bir marka, referans işini büyütme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamaz. Güçlü markalaşma, genel olarak, şirketin tüketiciler arasında olumlu bir izlenim olduğu anlamına gelir ve güvenebilecekleri bir ad kullanmanın bilinci ve güvenilirliği nedeniyle sizinle iş yapması muhtemeldir.Bir marka bir kez tesis edildiğinde, ağızdan söz, şirketin en iyi ve en etkili reklam tekniği olacaktır.

 

Çalışan Gururu ve Memnuniyetini Artırır

Bir çalışan güçlü markalara sahip bir şirket için çalıştığında ve markanın gerisinde kaldığında, işlerinden daha memnun olacak ve yaptıkları işle daha fazla gurur duyacaklar. Halk arasında saygın ve saygılı bir marka için çalışmak, bu şirket için çalışmayı daha zevkli ve tatmin edici hale getirir. Çalışanların kendilerini daha memnun hissetmelerine ve şirkete ait olma hissi kazanmalarına yardımcı olabilecek markalı bir ofise sahip olmak,masaüstünüz için promosyon ürünleri kullanarak elde edilebilir.

 

Pazar İçinde Güven Yaratır

Profesyonel bir görünüm ve iyi stratejik bir markalaşma,şirketin tüketiciler, potansiyel müşteriler ve müşteriler ile güven oluşturmasına yardımcı olacaktır. İnsanların cilalı ve profesyonel bir tasviri olan bir şirketle iş yapma olasılığı daha yüksektir. Düzgün bir şekilde markalı olmak, endüstri uzmanı olma izlenimini verir ve kamuya şirketinize, sunduğu ürün ve hizmetlere ve işlerini nasıl idare edeceğine güveniyormuş gibi hissetmesini sağlar.

 

Markalaşma Reklamları Destekler

Reklam, markalaşmanın bir diğer bileşenidir ve reklam stratejileri, markayı ve istenen tasviri doğrudan yansıtır. Üstün Markalaşma gibi güvenilir firmalardan gelen promosyon ürünlerinin kullanılması gibi reklamcılık teknikleri, markalaşma hedeflerinize uygun, uyumlu ve çekici bir reklamcılık stratejisi oluşturmayı kolaylaştırır.


Yeni oluşturulmakta olan veya var olan ancak revize edilmeye ihtiyacı olan bir markanın;

• Markalaştırma Yönetimini,

• Görsel (Tasarım, Fotoğraf ve Video İşleri) Çözümlerini,

• Web Sitesi Tasarımını ve Sosyal Medya Hesapları Kurulumlarını ve Yönetimini,

• Dijital Pazarlamasını(Online Reklam Kampanyaları v.b.),

•Kurum İçi Süreç Geliştirme Eğitimlerini,

• Stratejik Danışmanlığını ve en nihayetinde de İletişim Danışmanlığını

"Markalaştırma" Hizmetleri çatısı altında sunuyoruz.